برون سپاری یا outsourcing

5
درس
13
فایل
36
دقیقه
39000 تومان

اگر می‌خواهید کاری درست انجام شود، خودتان انجامش دهید. ممکن است در بعضی از شرایط این جمله درست باشد، اما همیشه بهترین راه برای ساختن یک بیزینس نیست. شما تجربیات و تخصص خودتان را دارید که می‌تواند ساخت خانه‌های ویلایی، مدیریت سرمایه‌گذاری‌های مالی و غیره باشد. به‌احتمال‌زیاد مدیریت پرداخت حقوق، در جریان آخرین قانون‌های مالیات بودن یا مدیریت مشکلات آی تی پیش‌آمده، هدف اصلی بیزینس شما نیست، پس برون‌سپاری در این زمینه‌ها می‌تواند مفید باشد.

برون‌سپاری در همه‌جا اتفاق می‌افتد. نفوذ صنعت برون‌سپاری بسیار گسترده است. افراد فعال در این صنعت خدمات بسیار متنوعی ارائه می‌دهند، مثلاً در زمینه‌های پشتیبانی آی تی، منابع انسانی، پروسه پرداخت دستمزد، تولید، تحقیق و توسعه و سرویس‌های حقوقی و مالی، برون‌سپاری تأثیر قابل‌توجهی داشته است. بااین‌حال صنعت برون‌سپاری موافق‌ها و مخالف‌های خودش را دارد. مدیریت مجری‌ها (outsourcers) برای درخواست دهنده‌ها مشکل است و همین‌طور مشکلاتی مثل راضی نگه‌داشتن درخواست دهنده‌های متعدد در بیزینس های مختلف می‌تواند برای مجری‌ها دردسرساز باشد، اما می‌شود این مشکلات را برطرف کرد.

در دوره برون‌سپاری، باب مک گانن مدرس این دوره، مشاور و نویسنده و بیزینس کوچ درزمینهٔ برون‌سپاری پروژه‌های بزرگ و کوچک و باسابقه بیش از 2 دهه فعالیت است. او در این دوره جنبه‌های اساسی یک برون‌سپاری برنامه‌ریزی‌شده را بررسی می‌کند. مزایا و معایب برون‌سپاری را بیان می‌کند. نحوه قرارداد، سطح خدمات و گزارش عملکرد را توضیح می‌دهد. هدف از این دوره این است که هم به مجری و هم به درخواست‌کننده کمک شود که بهترین نتیجه ممکن را بگیرند.

این دوره دانش و مفهوم اولیه‌ای را برای کسانی که با مجری‌ها کار می‌کنند، فراهم می‌کند. مثلاً شرکت‌هایی که خدمات برون‌سپاری ارائه می‌دهند. این اطلاعات به همان اندازه برای کارمندان شرکت‌هایی که خواستار برون‌سپاری هستند، مفید است. شرکت‌هایی که از خدماتی مثل آی تی، منابع انسانی، پروسه پرداخت حقوق کارکنان و خیلی سرویس‌های دیگر استفاده می‌کنند. هدف این دوره تشویق یا تکذیب برون‌سپاری نیست، بلکه درباره فواید و مضرات برون‌سپاری و جنبه‌های یک برون‌سپاری خوب است.

امروزه بسیاری از سازمان‌ها برون‌سپاری را امری ضروری و حتی نجات‌دهنده می‌دانند و بسیاری دیگر آن را کاری غیرمنطقی می‌پندارند و ترجیح می‌دهند خود تمامی کارها را انجام دهند. در این میان باید رویکردی مناسب را اتخاذ کرد، پیش از ارزیابی اینکه آیا شما به برون‌سپاری نیاز دارید یا ندارید، باید به درک درستی از مفاهیم برون‌سپاری، نحوه تخصیص ریسک‌ها، نوع قرارداد، برآورد هزینه و نیازهای سازمان و مزایای و معایب آن دست‌یابید تا بتوانید در شرایط پیش‌آمده تصمیم درستی اتخاذ کنید. به کمک دوره برون‌سپاری شما به درک صحیحی خواهید رسید.

فوایدی که یک برون‌سپاری موفقیت‌آمیز برای شما دارد، قابل‌توجه هستند. این صنعت رو به رشد است و به‌مرورزمان پیشرفت بیزینس ها بیشتر و بیشتر به همکاری و هماهنگی بین مجری و درخواست دهنده بستگی پیدا می‌کند. به کمک ابزارها، تصمیمات و مشارکت شما یک قرارداد مناسب برون‌سپاری می‌تواند با موفقیت انجام شود.

اگر شما با یک مجری کار می‌کنید یا با درخواست دهنده‌ای که با مجری‌ها قرارداد بسته، کار می‌کنید، این دوره به شما کمک می‌کند روش کار دنیای برون‌سپاری را درک کنید و یاد بگیرید چطور به بهترین نحو در صنعت برون‌سپاری فعالیت کنید. صنعت برون‌سپاری در حال گسترش است، پس این دوره را از دست ندهید.

 

اساتید دوره

باب مک گانن

باب مک‌گانن برنامه‌ی مدیریت پروژه را در سه قاره راه‌اندازی کرد. او متخصص BMP و مشاور Prince2 است. باب مک‌گانن معاون رئیس Mindavation در ایالت متحده و مدیر Mindavation Pty Ltd در استرالیا است. هر دو سازمان‌های مشاوره‌ای با ارائه‌ی مشاوران، کارگاه‌ها و مربیگری بر افزایش قابلیت‌های کسب‌وکار در پورتفولیو، برنامه‎‌ها و فضای مدیریت پروژه تمرکز می‌کنند.
باب متخصص در برنامه استراتژیک و مدیریت پورتفولیو است و، همچنین، کمک کرده است تا ادارات مدیریت پروژه را در سه قاره متفاوت ایجاد کنند. او 25 سال از IT، مدیریت پروژه و تجربه تجریه و تحلیل پروژه دارد، 18 سال از آن را با شرکت IBM همکاری داشته است. تجربه مدیریتی او شامل برونسپاری فناوری، اندازه‌گیری و کیفیت تحویل IT، تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار و مدیریت پروژه کلی است. باب در سطح بین‌المللی کار کرده است و نقش مهمی در توسعه‌ی برنامه‌های تجاری بین‌المللی در استفاده در ایالات متحده و اروپا دارد. اخیراً، در مشاغل مشاوره‌ای با Medicare و Canberra مشغول به کار بوده است. او تیم‌های پروژه‌ای را حتی به تعداد 460 نفر مدیریت کرده است و یک بار، به عنوان مدیر تحویل IT برای IBM، پشتیبانی از American Express را انجام داده است. باب به عنوان یک مدیر پروژه حرفه‌ای، توسط موسسه مدیریت پروژه، مدیر پروژه اجرایی و با آی بی ام و مربی مدیریت پروژه خبره، برای شرکت بوئینگ ارائه شد. او، همچنین، گواهینامه شاغل را در روش مدیریت Prince2 دارد و مقالاتی را در سطح بین‌الملل منتشر کرده است.

نظرات درباره برون سپاری یا outsourcing (1 نظر)

جدا از دوره،تجربه ایشون بسیار زیاده ! مثلا شما میتونید زبان بدن قوی ایشون رو ببینید توی دوره
مهدی باقری - 25 آبان 1400
person
mail