مدیریت تیم های دورکار

6
درس
20
فایل
58
دقیقه
63000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
مدیریت افراد از فاصله دور
1:23 - 4.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
اولویت های مدیر تیم دورکار
2:14 - 6.8 مگابایت

اعتماد سازی از فاصله دور

play_arrow
ارائه ثبات و ساختار در یک تیم مجازی
2:42 - 9.2 مگابایت
play_arrow
توسعه موافقت نامه های کاری و هنجارهای مشخص در یک تیم مجازی
2:37 - 9.6 مگابایت
play_arrow
پرورش برابری و شفافیت در تیم دورکار
2:41 - 9.2 مگابایت
play_arrow
پاداش دادن و شناختن افراد از فاصله دور
3:09 - 10.2 مگابایت
play_arrow
پخش کردن اختیارات در یک تیم دورکار
3:03 - 11.1 مگابایت

از بین بردن موانع

play_arrow
دادن ابزارهای لازم برای موفقیت کارمندان دورکار به آنها
3:11 - 9.9 مگابایت
play_arrow
پرورش آگاهی بین فرهنگی در یک تیم مجازی
2:57 - 10.6 مگابایت
play_arrow
خلق فرصت برای تعاملات بین فردی در تیم
3:39 - 13.3 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
مدیریت تیم های ترکیبی دورکار و مستقر در محل
3:46 - 13.6 مگابایت

پرورش ارتباطات تیمی

play_arrow
درک نقش متصل کننده مدیر در یک تیم دورکار
1:42 - 6.4 مگابایت
play_arrow
حفظ تماس منظم با اعضای تیم
2:38 - 9.5 مگابایت
play_arrow
تعمیق روابط با اعضای دورکار تیم
3:49 - 13.5 مگابایت
play_arrow
تشویق هویت فردی و تیمی در تیم دورکار
3:22 - 12.5 مگابایت

مدیریت حجم کارها و خروجی ها

play_arrow
تعیین اهداف واضح در تیم دورکار
2:14 - 8.1 مگابایت
play_arrow
ارائه بازخورد به کارمند دورکار
3:50 - 13.2 مگابایت
play_arrow
اعلام تغییرات در تیم دورکار
2:36 - 8.1 مگابایت
play_arrow
استفاده از ابزارها برای همکاری و جلوگیری از دوباره کاری در تیم دورکار
3:37 - 13.2 مگابایت

نتیجه گیری

play_arrow
یک چیز را به یاد داشته باشید
3:04 - 10.4 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

ما در دوران هیجان‌انگیزی زندگی می‌کنیم. محیط کار مدرن، تفاوت زیادی با گذشته دارد. یکی از دلایل آن افزایش توانایی دورکاری افراد است. اما هرچه بیشتر افراد خارج از دفترهای کار معمولی کار می‌کنند، وظایف مدیر هم رشد و تکامل پیدا می‌کنند. چگونه به‌طور مؤثر افرادی که به‌ ندرت رودررو می‌بینید را مدیریت می‌کنید؟ چگونه خودتان را وفق می‌دهید؟

مدیر یک تیم نه‌تنها باید کیفیت کار کل اعضای تیم را تضمین کند بلکه وظیفهٔ استخدام نیروهای جدید را نیز بر عهده دارد و باید سخت تلاش کند تا احترام و اعتماد آن‌ها را جلب کند. حال تصور کنید مدیریت تیمی که اعضای آن کیلومترها از هم فاصله داشته باشند و در شهر یا حتی کشور دیگری زندگی کنند تا چه اندازه سخت خواهد بود. استخدام کارمندان موردنظر، توضیح دادن نحوهٔ کار، آشنا کردن آن‌ها با فرهنگ‌سازمانی شرکت، تعریف کردن پروژه، پیگیری روند و تحویل گرفتن آن ازجمله وظایف یک مدیر تیم دور کار است که باید به‌درستی انجام شود.

در دوره مدیریت تیم‌های دور کار، فیل گلد مدرس این دوره درباره تغییرات نقش یک مدیر جهت برآورده کردن نیازهای امروزی محل کار صحبت می‌کند. در این دوره یاد می‌گیرید چگونه با کارمندان دور کار ارتباط برقرار کنید و در ارتباط بمانید. چگونه وقتی تماس فیزیکی وجود ندارد، یک تیم منسجم درست کنید. چگونه برای رشد و پیشرفت اعضای تیم فرصت ایجاد کنید.

مطالعات زیادی نشان داده‌اند که در کل کارمندان دور کار به‌طور قابل‌توجهی از همکاران حاضر در دفترشان مفیدتر هستند. همچنین به‌طور قابل‌توجهی از شغلشان رضایت بیشتری دارند. می‌توانید مقالات و مطالعات زیادی را پیدا کنید که این موضوع را تأیید می‌کنند. به‌عنوان‌مثال دانشگاه استنفورد یک مطالعه دوساله انجام داد و به این نتیجه رسید. بااین‌وجود هشدارهایی هم وجود دارد، اول‌ازهمه دورکاری برای هر شغلی امکان‌پذیر نیست. بعضی از کارها به حضور فیزیکی نیاز دارند، برای تولید و توزیع و بسیاری از کارهای دیگر حضور شخص در محل الزامی است و بعضی افراد در دورکاری شکوفا نمی‌شوند. شاید محیطشان حواسشان را پرت می‌کند، شاید آن‌قدر منظم نیستند که بتوانند به‌طور مؤثر زمان و کارشان را مدیریت کنند یا شاید واقعاً به تعاملات انسانی ناشی از کار در کنار دیگران نیاز دارند. بااین‌حال مزایای دورکاری برای فرد مناسب در شغل مناسب غیرقابل‌انکار است. بنابراین بهترین راه برای مدیریت مؤثر کارمندان دور کار چیست؟ با مشاهده دوره مدیریت تیم‌های دور کار به جواب این سؤال می‌رسید.

مدیریت هر نوع تیمی می‌تواند چالش‌های مربوط به خود را به همراه داشته باشد. اما زمانی که با یک تیم دور کار همکاری می‌کنید، این چالش می‌تواند دشوارتر نیز به نظر برسد. شما باید بتوانید یک فرد مناسب را برای دورکاری انتخاب کنید. اما کار زمانی سخت‌تر می‌شود که بخواهید یک تیم دور کار را مدیریت نمایید. انتخاب فرد مناسب برای کار خود معمولاً دشوار بوده و فرآیند زمان‌گیری نیز است. اما ارزش آن آن‌قدر زیاد است که می‌تواند منجر به موفقیت یا شکست یک پروژه شود. مدیریت یک تیم دور کار چالش‌های زیادی دارد اما اگر به‌درستی انجام شود بهره‌وری آن حتی از یک تیم کاری حضوری نیز بیشتر خواهد بود.

اساتید دوره

فیل گلد

فیل علاقه دارد از طریق رشد و ایجاد فرهنگ یادگیری به سازمان ها خدمت کند. او که از مدافعان قوی کارمند است ، معتقد است که از صدای کارمند هایش برای کمک به ایجاد راه حلهایی متناسب با نیازهای آنها استفاده می کند.

مهارت های ارتباطی قوی به او این امکان را می دهد که آن داستان را به روشی بازگرداند که به تقویت خرید و تعامل کمک کند. فیل یک رهبرتواناست که در برنامه ریزی استراتژیک و در کارکردن با تیم های چند منظوره,کارمندان، سهامداران و فروشندگان ، تجربه زیادی دارد. او می تواند مفاهیم فنی پیچیده را به زبان ساده تقطیر و انتقال دهد و آن را به صورت حضوری یا مجازی به انگلیسی یا اسپانیایی ارائه دهد.

person
mail