8 اشتباه غم انگیز کارآفرینان

1
درس
9
فایل
45
دقیقه
49000 تومان

یک ایده خوب برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان به ذهنتان رسیده و آن‌قدر برایش ذوق دارید که به همه دوستان و آشناهایتان درباره آن ایده گفته‌اید، این کار اشتباه است. شما مطمئن هستید که محصولتان یک مشکل بزرگ را در بازار حل می‌کند، این نیز اشتباه است. ممکن است کارهایی به نظرتان اشتباه نباشند، ولی آن‌ها اشتباه هستند، و شما زمانی به اشتباه بودنشان پی می‌برید که دیگر خیلی دیر شده است. آن موقع هست که می‌بینید از ترن هوایی آویزان شدید، چون یادتان رفته است کمربندتان را ببندید. درنتیجه کسب‌وکارتان می‌میرد، مثل کسب‌وکار 66 درصد کارآفرینانی که قبل از شما شروع کرده بودند. این یک حقیقت آماری ناراحت‌کننده است.

حدود 66 درصد کسب‌وکارهای کوچک شکست می‌خورند نه به دلایلی که فکرش را می‌کنید. پس چرا شکست می‌خورند؟ این موضوعی است که در دوره 8 اشتباه غم‌انگیز کارآفرینان، دارن هاردی با سابقه 25 ساله در رهبری کسب‌وکارها، درباره‌اش صحبت می‌کند. دارن هاردی در این دوره از 8 اشتباه بزرگ و سرنوشت‌ساز کسب‌وکارها سخن می‌گوید. این حقیقت که دوسوم کارآفرینان امیدواری که تازه ‌کارشان را شروع می‌کنند، شکست می‌خورند، غیرقابل‌قبول است و دارن هاری در این دوره آموزشی قصد دارد به شما کمک کند که این آمار را عوض کنید. زیرا همه‌چیز با شما شروع می‌شود.

امروزه با توجه به نقش مهم استارتاپ ها یا کسب‌وکارهای نوپا در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشورها، کارآفرینی جایگاه ویژه و متمایزی در دنیای مدرن پیداکرده است، درواقع توسعه صنعتی، رشد محلی و افزایش اشتغال همه و همه به توسعه و رشد کارآفرینی وابسته است. درنتیجه کارآفرینان افرادی هستند که بذر توسعه صنعتی را می‌پراکنند و طعم میوه اشتغال، افزایش درآمد، استانداردهای بهتر برای زندگی و رشد اقتصادی جامعه را به مردم می‌چشانند.

کارآفرینی امری دشوار است و مسیر کارآفرینی همواره با چالش‌های جدید و متفاوتی پرشده است که اغلب برای کارآفرین جدید هستند. اشتباهات زیادی نیز در این مسیر از کارآفرینان سر می‌زند که اغلب این اشتباهات تکراری است و عموماً بین کارآفرینان تازه‌کار مشترک است. آگاهی از این اشتباهات پیش از اقدام کردن، به کارآفرینان کمک می‌کند که از این اشتباهات غم‌انگیز جلوگیری کنند و بتوانند کسب‌وکارشان را حفظ کنند.

بسیاری از تحقیقات نشان داده است که تدریس و آموزش می‌تواند به‌عنوان زیرساختی برای یادگیری مهارت کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار باشد. تأکید این نوع آموزش بر پیشبرد توانمندی‌های فرد کارآفرین است. این مدل بیشتر مربوط به شرکت‌های نوپا، مشاغل کوچک و مدیریت مشاغل بزرگ است.

شما هرگز به یک کارآفرین بزرگ تبدیل نخواهید شد، مگر اینکه از اشتباهات خود یاد بگیرید، و سعی کنید از بروز اشتباهات در آینده اجتناب کنید. این چیزی است که بسیاری از کارآفرینان یاد می‌گیرند و با آن رشد می‌کنند. اما زمانی که در بازی بزرگ تجاری هستید، نمی‌توانید به‌طور مداوم اشتباه کنید. شما باید هوشمندانه و با تفکر متناسب کارتان را ادامه بدهید، تا یک مزیت رقابتی نسبت به دیگران داشته باشید.

اشتباهات بخشی از کسب‌وکار هستند و چیزهای زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از اشتباهات خود یاد بگیرید. اما باید بدانید که اشتباهات بسیار مرگباری وجود دارند که می‌توانند کسب‌وکار شمارا فلج کنند. هدف دوره 8 اشتباه غم‌انگیز کارآفرینان این است که از این اشتباهات مرگبار اجتناب کنید.

اساتید دوره

دارن هاردی

متولد 1 فوریه سال ۱۹۷۱ ‏دارای ملیت آمریکایی و از خانواده های اصیل بریتانیایی می باشد،؛همچنین محل سکونت او شهر سن دیگو ایالت کالیفرنیا می باشد، او در سال 2001 با جورجیا ازدواج کرد. دارن هاردی نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت است. هاردی نویسنده نسخه‌های پر فروش نیویورک تایمز است. هاردی اولین کار خود را در سن 18 سالگی آغاز کرد. بیش از 20 سال سن داشت که در سال 2007 او ناشر مجله SUCCESS و Success Media شد، هاردی در دسامبر 2015 اعلام کرد که مجله SUCCESS را به عنوان ناشر به دنبال فرصت های جدید می برد. قبل از این موقعیت، هاردی موقعیت های اجرایی را در دو شبکه تلویزیونی تمرکز شخصی توسعه داد. او تهیه کننده اجرایی و توزیع کننده اصلی شبکه خلق (TPN) و رئیس شبکه آموزشی موفقیت (TSTN) بود. دارن هاردی کتاب های پر فروشی چون: "اثر مرکب"، "بهترین سال زندگی نو"،"چگونه نترسیم و سوار قطار وحشت کارآفرینی شویم"، "دیوانگان ثروت ساز" را خلق کرده است. در سال ۲۰۱۰ هاردی کتاب پرفروش "اثر مرکب" را نوشت.کتابی که در مورد تأثیر تصمیم‌گیری‌های روزمره بر موفقیت است و شامل یک دوره راهنمای کاربردی برای دستیابی به اهداف می‌باشد. در سال ۲۰۱۵ وی کتاب "چگونه نترسیم و سوار قطار وحشت کارآفرینی شویم" را نوشت که به تشریح چالش‌های مالکیت کسب و کار برای کارآفرینان می‌پردازد.

نظرات درباره 8 اشتباه غم انگیز کارآفرینان (1 نظر)

خوب
2087024675 - 6 شهريور 1400
person
mail