مشاوره پزشکی آنلاین با دفترچه بیمه در دکتر ساینا فراهم شد

مشاوره پزشکی آنلاین با دفترچه بیمه در دکتر ساینا فراهم شد
تاریخ : 1 بهمن 99

کاربران استارت‌‌آپ دکتر ساینا،پلتفرم مشاوره آنلاین پزشکی، مشاوره تلفنی و نوبت‌دهی آنلاین، از اول بهمن‌ماه می‌توانند با در اختیار داشتن دفترچه بیمه پایه معتبر از پوشش بیمه‌ای مشاوره آنلاین پزشکی دکتر ساینا بهره ببرند.

 استار‌ت‌آپ دکتر ساینا برای نخستین بار این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا با در اختیار داشتن دفترچه بیمه پایه معتبر شامل بیمه تامین اجتماعی ، بیمه سلامت و دیگر بیمه‌ها از خدمات مشاوره آنلاین با هزینه کمتر استفاده کنند.

مهدی خدادادی، مدیرعامل دکتر ساینا در مورد پوشش بیمه‌ای مشاوره آنلاین به پیوست گفت: «بحث بیمه در حوزه سلامت برای مردم که بابت بیمه هزینه‌ای پرداخت می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به شیوع کرونا در دنیا نیز بسیاری از مجموعه‌های درمانی برای اینکه بتوانند خدمات آنلاین ارائه دهند، به سمت بیمه رفتند تا مردم و سازمان‌ها بتوانند از این خدمات آنلاین درمانی بهره ببرند.»

او در ادامه اضافه کرد: «اگر بخواهید به صورت حضوری به مطب مشاوره و تغذیه و دندانپزشکی مراجعه کنید، بیمه پوشش نمی‌دهد. خبر خوب در مورد طرح ما این است که بسیاری از تخصص‌ها اعم از روانشناسی، روانپزشکی، دندانپزشکی و تغذیه می‌توانند از بیمه استفاده کنند.درصد کاهش هزینه در تخصص‌های متفاوت، فرق دارد؛ اما حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه‌های درمان کاهش می‌یابد.»

به گفته خدادادی یکی از دغدغه‌هایی که بیمه‌ها دارند، بحث احراز هویت است و برای اینکه دکتر ساینا بتواند نظر بیمه‌ها را جلب کند کاربر خود را استحقاق‌سنجی می‌کند تا دریابد تحت پوشش بیمه معتبر است یا خیر و اگر بیمه معتبر داشت می‌تواند از خدمات مشاوره آنلاین دکتر ساینا بهره ببرد. او همچینن بیان کرد: «در تلاش هستیم تا بیمه‌های تکمیلی هم در این موضوع همراه ما باشند. به این صورت بخش اعظمی از هزینه‌ها را می‌توانند پوشش دهند. هم‌اکنون بیمه‌ها API خود را در اختیار ما قرار دادند و وقتی فرد کدملی و تاریخ تولدش را وارد سیستم می‌کند، ما می‌توانیم استحقاق‌سنجی را انجام دهیم.»

براساس گفته‌های خدادادی، وقتی کاربر وارد دکتر ساینا می‌شود، پس از انتخاب متخصص خود در بخش پرداخت هزینه، گزینه پرداخت با بیمه را  انتخاب و کدملی و تاریخ تولد را وارد می‌کند، در این مرحله این پلتفرم براساس کدملی و تاریخ تولد استحقاق‌سنجی انجام می‌دهد و اگر بیمه معتبر باشد، کاربر می‌تواند از بیمه خود برای مشاوره آنلاین استفاده کند.

منبع : وبسایت پیوست

دیدگاه کاربران (0)