تماس با ما
18:00 - 09:00
شما چگونه موفقیت را اندازه‌گیری می‌کنید – با نگاهی به سال ۲۰۲۰
۱۳۹۹-۱۱-۰۴ 0

زندگی مثل یک توپ گرد است و صادقانه بگویم، سال ۲۰۲۰ یک توپ گرد بزرگ بود.
بسیاری از افراد مجبور شدند رؤیاهایشان را به حالت تعلیق درآورند، اهداف خود را تغییر دهند و آنچه را برایشان مهم است روشن کنند. واقعیتی که در حال حاضر با آن روبرو هستید ممکن است با واقعیتی که برای پایان سال خود تصور کرده‌اید، متفاوت باشد.
موفقیت را می‌توان از طرق مختلف اندازه‌گیری کرد و همان‌طور که یک سال گذشته خود را مرور می‌کنید، وقت آن است که از خود بپرسید: “موفقیت را چگونه اندازه می‌گیرید؟”

 

چقدر با چالش‌ها سازگار شده‌اید
سال ۲۰۲۰ چه ازنظر فردی و چه ازنظر جمعی پر از چالش‌های شدید بود، چگونه با این چالش‌ها کنار آمدید؟
ممکن است امسال آنچه را که فکر می‌کنید، انجام ندهید، اما هر مانعی که بر آن غلبه کنید، یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت شمارا ایجاد می‌کند و به آن سازگاری گویند.
سازگاری با شرایط چالش‌برانگیز به شما امکان می‌دهد زندگی خود را کنترل کنید و درنهایت به شما دررسیدن به اهداف کمک می‌کند.
شاید سال گذشته، احساس کرده باشید که برخی از جاها، زندگی‌تان از کنترل خارج‌شده است، اما ببینید که چگونه خود را با شرایط وفق داده‌اید و بزرگ‌شده‌اید.

 

 

چقدر مهارت و دانش شما پیشرفت کرده استچقدر مهارت و دانش شما پیشرفت کرده است
شما یک مخزن و توانایی بالقوه بالایی در درون خود دارید، وقتی برای افزایش مهارت‌های خود و گسترش دانش خود وقت می‌گذارید، احساس می‌کنید که دارید به اهداف خود نزدیک می‌شوید.
در دام مقایسه نیفتید. سعی کنید خود را، فقط با گذشته خود مقایسه کنید و رشدی را که به‌عنوان یک فرد ایجاد کرده‌اید، پیگیری کنید.

شما می‌توانید موفقیت را نه‌تنها با گرفتن یک تبلیغ یا شروع یک پروژه جدید، بلکه با ردیابی نحوه پیشرفت کلی خود، بسنجید.
زندگی شخصی و شغلی شما باهم همپوشانی خواهد داشت، بنابراین هنگامی‌که مهارت‌های خود را در یک زمینه توسعه می‌دهید، پیامدهای آن ظاهر می‌شوند. با آموزش و تجربه، سطح مهارت و توانایی خود را برای موفقیت در رشته خود، افزایش می‌دهید.
به تمام درس‌هایی که یاد گرفته‌اید، چه ازنظر شخصی و چه ازنظر شغلی، فکر کنید. اگر گوش کرده باشید و یاد گرفته باشید و برای بهتر شدن اجرا کرده باشید، این‌یک موفقیت است.

 

حتماً بخوانید!  رهبران بزرگ با 6 قدم به دیگران انگیزه می‌دهند

چقدر وقت خود را صرف انجام کاری می‌کنید که دوست داریدچقدر وقت خود را صرف انجام کاری می‌کنید که دوست دارید
موفقیت را چطور تعریف می‌کنی؟
موفقیت اغلب با یک کار فانتزی یا حقوق شما همراه است، مسلماً اگر کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید، یک روز هم در زندگی‌تان کار نمی‌کنید.
این بدان معنا نیست که شما برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید، به قدرت، استقامت و اخلاق کاری محکمی احتیاج ندارید، اما صرف وقت در کاری که دوست دارید، روند کار را بسیار لذت‌بخش می‌کند.

عادت‌ها و فعالیت‌های آگاهانه شما، به افزایش رشد شخصی شما کمک می‌کند.
صرف وقت برای انجام کاری که دوست دارید، سبب افزایش کیفیت زندگی شما می‌شود و کمک می‌کند به اهداف ظاهراً بی‌ربط خود نزدیک شوید.
هنگامی‌که احساس رضایت و قدرت می‌کنید، خلاقیت بیشتری خواهید داشت و به شما در دستیابی مؤثرتر به اهداف حرفه‌ای، کمک می‌کند.

 

افرادی که به آن‌ها احترام می‌گذارید، چگونه شمارا توصیف می‌کنندافرادی که به آن‌ها احترام می‌گذارید، چگونه شمارا توصیف می‌کنند
فکر کنید افرادی که بیشتر از همه به آن‌ها احترام می‌گذارید، چگونه شمارا توصیف می‌کنند؟ این‌یکی از ارزشمندترین راه‌های اندازه‌گیری موفقیت است.
وقتی افراد زندگی شما، راجع به شما صحبت می‌کنند، درواقع راجع به شخصیت شما صحبت می‌کنند. هرچقدر از بودن و کار کردن لذت بیشتری ببرید، درهای بیشتری به روی شما باز می‌شود.

شما همیشه تلاش می‌کنید تا امروز نسخه بهتری از خود، نسبت به دیروزتان باشید.
وقتی تلاش می‌کنید در دنیا تغییری ایجاد کنید، معنادار باشید و تأثیر مثبتی بر دیگران بگذارید، موفقیت به‌طور طبیعی به وجود می‌آید.
بنابراین از خود بپرسید: آیا شما در حال تلاش برای تبدیل‌شدن به شخصی هستید، که می‌خواهید باشید؟

 

حتماً بخوانید!  رازهای خود انضباطی : چگونه فوق‌العاده متمرکز شویم؟

 

چقدر پیشرفت کرده‌ایدچقدر پیشرفت کرده‌اید
به آنچه به دست آورده‌اید نگاه کنید. این آخرین چیزی است که باید به آن توجه کنید و مطمئناً اهمیت زیادی دارد.
لازم نیست که هدف بزرگ را به پایان برسانید تا موفق شناخته شوید.
موفقیت را می‌توان با چند مرحله سنجید. هر قدم کوچک به‌دست‌آمده، هر وظیفه‌ای که از لیست کارها خارج‌شده، شمارا یک‌قدم به بزرگ‌ترین آرزوهایتان نزدیک می‌کند.
یک حرکت کوچک در مسیر درست می‌تواند به شما کمک کند تا به بزرگ‌ترین آرزوهای خود برسید.

برای موفقیت بیشتر روزانه، چه اقداماتی انجام می‌دهید؟ هفتگی؟ ماهانه؟ همه‌چیز به این خلاصه می‌شود.
بنابراین دوباره از خود بپرسید، موفقیت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
باوجود چالش‌هایی که ممکن است امسال با آن روبرو شده باشید، اکنون زمان اقدام است.

نوشته‌ای از برایان تریسی

پیام بگذارید

آرشیو